Aktualności / Wydarzenia

Handlowali publikacjami prawnymi używając pirackich programów

20 Stycznia, 2009

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu znaleźli w firmie handlującej publikacjami prawnymi komputery z nielegalnym oprogramowaniem firm Microsoft, Adobe, Corel i innych. Za naruszenie praw autorskich grozi kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dowiedzieli się, że jedna z firm działających w Poznaniu wykorzystuje do swojej działalności nielegalne kopie różnych programów komputerowych. Ta informacja była o tyle interesująca, że firma zajmowała się sprzedażą publikacji i wydawnictw prawnych.

Policjanci rozpoczęli kontrolę komputerów tuż po otwarciu biura firmy, gdy pracownicy siedzieli przy monitorach. W trakcie sprawdzania oprogramowania zainstalowanego na 28 komputerach stwierdzili, że jest tam mnóstwo pirackich programów. Były to nielegalne kopie programów Microsoft Windows, Microsoft Office, Adobe Dreamweaver, Corel Draw, Photoshop itp. Zdemontowano 14 twardych dysków, które trafiły do specjalistów z naszej firmy. Policjanci znaleźli także specjalne programy hakerskie do wyszukiwania specjalnych kodów niezbędnych do instalacji programów w komputerach.

Nielegalne wykorzystywanie pirackich kopii programów komputerowych naraziło właścicieli praw autorskich na straty w wysokości około 50 tys. zł. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

wróć do listy informacji

Copyright © 2013 by Kompu-Art Studio Komputerowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone.